Тепла підлога як технологія вже давненько присутня на нашому ринку і начебто, нічого принципово нового з цього питання сказати неможливо. Однак тема, з якою пов'язана ця опалювальна техніка, цікавить дедалі більшу кількість читачів, адже тепла підлога стає дедалі більш затребуваною і популярною.
Насамперед така популярність опалювальної техніки пов'язана з її здешевленням і, відповідно, підвищенням доступності для споживача.
Сьогодні безліч компаній пропонує яку завгодно теплу підлогу на вибір - серед них і наша «Атлас-Енерго», - з огляду на вподобання та побажання клієнта і його фінансові можливості. При цьому якість, яку має ця опалювальна техніка, завжди перебуває на дуже високому і бездоганному рівні.
Тепла підлога може стати основним джерелом опалення в кімнаті, квартирі, навіть приватному будинку або офісі. Крім того, теплу підлогу можна використовувати як додатковий обігрів того чи іншого приміщення.
Використання теплих підлог дає можливість нагрівати повітря до висоти 2-2.5 метрів. Оскільки ця опалювальна техніка рівномірно прогріває приміщення і захищає ноги від переохолодження, то про простудні захворювання в зимовий період ви можете назавжди забути. До того ж тепла підлога запобігає появі протягів, що істотно відрізняє її в кращу сторону від такої опалювальної техніки, як радіатори обігріву, звичайні обігрівачі тощо.
На даний момент теплу підлогу можна нагріти або за допомогою електричних кабелів, або за допомогою труб з гарячою водою. Якщо приміщення відрізняється великою площею, то для його обігріву рекомендується використовувати водну систему опалення, яка складається з металопластикових труб і спеціального насоса. Така опалювальна техніка набагато вигідніша, ніж будь-яка інша, пов'язана з нагріванням води, оскільки в цьому разі користувач економить майже 60% енергоносіїв. Крім того, використані матеріали відрізняються підвищеною зносостійкістю, що зайвий раз підтверджує надійність і довговічність цієї опалювальної техніки.Безумовно, разом з перевагами присутня і низка мінусів, одним з яких є перепад тиску в системі водопостачання багатоквартирних будинків. У результаті перерозподілу рідини, яка бере участь в обігріві квартири, ваші сусіди можуть взагалі позбутися опалення. Отже, така опалювальна техніка не зовсім підходить для стандартних багатоповерхівок. Інша справа - заміські приватні будинки і котеджі, де не виникають проблеми з водопостачанням.
Що ж стосується електричних кабелів, то таку теплу підлогу можна монтувати практично в будь-якому приміщенні. Подібна опалювальна техніка оснащена регулятором температури, за допомогою якого можна підібрати оптимальний тепловий режим. За бажання - якщо в приміщенні досить тепло - подачу електрики в теплу підлогу можна відключити.
Певними мінусами електричної теплої підлоги є її сильне нагрівання, яке в деяких випадках (наприклад, недбалого монтажу) може призвести до деформації неякісного підлогового покриття. Крім того, обігрів приміщень електрикою вимагає великої кількості електроенергії, що передбачає і великі фінансові витрати.