Напольные котлы, твердотопливные котлы, котельные BUDERUS

Опалювальна техніка Buderus - це котли, теплові насоси, геліосистеми та багато іншого. Опалювальна техніка Buderus всю історію існування компанії була прикладом найвищої якості та новітніх технологій у виробництві елементів систем опалення. У 2023 році компанії Buderus виповниться 292 роки. Опалювальна техніка Buderus бере початок у 1731 році, коли засновники компанії почали виготовляти плити для печей та вогнища шляхом впровадження досконалих печей пічного горіння у 19 столітті, а у 20 столітті розвиток продовжився розробкою високоякісних продуктів та виробництвом інноваційної опалювальної техніки для 21 століття.

1731 - заснування підприємства Йоганном Вільгельмом Будерусом. Виробництво опалювальних та кухонних печей з 1981 року здійснюється переважно у Хірценхайні.

У 1898 році компанія Buderus отримала перші власні патенти на секційні котли наступного типу. Того ж року підприємство отримує патент на чавунно-секційні казани. В основі першого патенту було вертикальне розташування елементів казана один над одним, а другий патент передбачав горизонтальне розташування круглих секцій казана.

З 1913 року компанія Будерус пропонує повний спектр опалювальної техніки.

1918 ознаменувався тим, що Buderus реалізує потужні рідкопаливні котли і розробляє в двадцятих роках перший німецький спеціальний рідкопаливний котел.

Потужні котли, що їх виробляла компанія Будерус з 1912 року, обладнані таким елементом, як пальник на рідкому паливі.

1936 рік - Buderus впроваджують котли великої потужності нової конструкції на вугіллі. Принцип роботи цих котлів наступний: вугілля з бункера поступово зсипається на розташовані похило колосники. 

1946 рік. Після закінчення війни, коли компанія Будерус виробляла переважно зброю, знову виробляються казани та чавунні радіатори. 

У 1958 році розроблено Loganatherm - чавунний опалювальний котел з інтегрованим накопичувачем гарячої води, а також запущено виробництво пристроїв регулювання. У липні того ж року на заводі Лоллар відкривається інформаційний центр Buderus, який став першим подібним центром у галузі опалювальної техніки.

1969 ознаменувався тим, що розроблений спеціальний газовий опалювальний котел Loganagas з вбудованим атмосферним пальником. Топкова камера цього котла забезпечена вертикально водяними камерами з опуклостями для підвищення коефіцієнта корисної дії котла. Цей принцип стане прикладом, яким відтепер будуть створюватися всі спеціальні газові опалювальні котли.

У 1977 році фірма Buderus здійснює технологічний стрибок, створивши низькотемпературні опалювальні котли. Після багаторічних випробувань Будерус представляє низькотемпературний котел Ecomatic на міжнародній виставці «Сантехніка Опалення Клімат» (ISH) у Франкфурті. Нова технологія від Buderus знову встановлює критерії галузі опалювального обладнання.

1981 - Чавунний секційний котел "Екоматик-плюс" - конденсаційне обладнання майбутнього, що використовує теплоту конденсації димових газів.У 1981 році на міжнародній виставці «Санітарія Опалення Клімат» (ISH) представлено чавунний секційний котел Ecomatic-Plus - конденсаційне обладнання майбутнього, яке використовує тепло конденсації димових газів, та подальший розвиток розробленої фірмою Будерус ідеї низькотемпературної опалювальної техніки.

1992 - Конденсаційний настінний опалювальний котел GB 102W включений у програму постачання на німецький ринок.

1993 приніс новий дизайн продукції та опалювальний котел G 134 з інноваційною технологією Thermostream.

1997 рік. Техніка, що використовує сонячну енергію, інтегрується у опалювальні системи Buderus. Підприємство Solar Diamant Systemtechnik GmbH входить до складу Будерус, а високоякісні продукти цієї компанії інтегруються в опалювальні системи Будерус. На виставці ISH Будерус представляє не тільки сонячні установки, а й нове покоління пальників блакитного полум'я на рідкому паливі, які заощаджують паливо, забезпечують згоряння практично без утворення сажі і тим самим не вимагають частого обслуговування та зберігають навколишнє середовище. Також Buderus представляє блокові теплоелектроцентралі. Теплоелектроцентралі та звичайні котельні тепер взаємодоповнюються у великих будинках, де є одночасна потреба в електроенергії та теплі.

1998 року Buderus відзначає подвійний ювілей: 100 років патенту на чавунний опалювальний котел та п'ятимільйонний опалювальний котел на модернізованому заводі Лоллар. 

2001 рік. Будерус представляє інноваційний продукт газовий тепловий насос Loganova GWP на стадії польових випробувань та договір про кооперацію з UTC Fuel Cells для використання паливних елементів. У цьому ж році представлений котел Logano G134 multigas, що задає нові орієнтири для спалювання палива. Інноваційний пальник газового опалювального котла G134 multigas, що саморегулюється, автоматично реагує на вид палива, що використовується в кожному конкретному випадку.

У 2002 році розроблено прототип електронагрівального елемента на паливних елементах та опалювальна техніка отримує новий вектор розвитку.

2003 рік. Рідкопаливні опалювальні котли - тепер компактні конструкції, розміщені біля стіни у низькотемпературному та конденсаційному виконанні.За вишуканий дизайн удостоєний премії чавунний опалювальний котел Logano plus GB135, конденсаційний підлоговий рідкопаливний котел в діапазоні потужностей для котеджів, який можна експлуатувати на всіх представлених на ринку видах рідкого палива.

У липні 2004 року в Німеччині було зареєстровано компанію BBT Thermotechnik GmbH (Bosch Buderus Thermotechnik), яка об'єднала всі структури групи «Роберт Бош Г.М.Б.Х.», які займаються виробництвом опалювальної техніки під торговими марками Buderus, Bosch Thermotechnik, Junkers, Dakon, Geminox та ін.