Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Газові котли. Основні характеристики та види

Опалювальні котли, газові котли, системи опалення

Отопительные котлы, твердотопливные котлы, электрические котлы, газовые котлы, системы отопления

Опалювальні котли - це першочергові елементи сучасної системи опалення. Опалювальні котли в залежності від виду палива поділяються на:

- твердопаливні котли (опалювальні котли, що використовують дрова);

- електричні котли;

- газові котли.

Підібрати джерело енергії для системи опалення слід відразу, оскільки від нього залежатиме специфіка налаштування системи опалення, передбачене під неї місце та планування приміщення чи будівлі. При цьому дуже важливо звернутися до досвідчених професіоналів до початку налагоджувальних робіт, особливо якщо Ви спланували виконувати складання системи опалення влітку або восени. А встановлені газові котли не вчасно можуть спровокувати затримку в будівництві всього будинку, і є небезпека недоробити будівельні роботи до холодів. З цієї причини система опалення - питання значне, і поставитися до нього необхідно завбачливо.

Опалювальні котли. В автономних системах опалення застосовуються опалювальні котли з однією із двох допустимих технологій функціонування циркуляції: примусова циркуляція з роботою насосів та власна за допомогою звуження товщини труб. Цей вибір, як правило, залежить від надійності подачі електроживлення, при яких буде стояти опалювальний котел, та параметр економічної вигідності. Наприклад, газові котли, які передбачають примусову циркуляцію, вимагають значно менше газу, але такі газові котли не можуть працювати без електричної енергії. Натомість газові котли, що потребують природної циркуляції, захищені від аварій в електричній системі, але потребують багато палива. Які газові котли будуть доречнішими у вашому будинку - видніше Вам.

Ще один параметр, яким характеризуються газові котли, можна назвати спосіб викиду газів, що перегоріли. Вони поділяються на три основні види:

- газові котли, що забезпечують природну тягу. Їм насамперед завершити складання спеціального димаря;

- опалювальні котли, які забезпечують додатковий вентилятор для примусового виведення вихлопних газів;

- газові котли, що вимагають коаксіального димаря, тобто димаря, розділеного навпіл. По одній трубочці проходять використані гази, а по другій підводиться повітря підтримки процесів горіння.

Підбираючи газовий котел необхідно правильно визначити потрібну потужність. Найправильніший підхід - це звернутися до фахівців. Якщо Ви вирішили зробити це самостійно, наведемо головні дані для підрахунку: на 10кв.м. котеджу з гарною теплоізоляцією необхідно більше 1кВт потужності газового котла. Щодо приміщень з недостатньою теплоізоляцією, як теплиці, опалювальний котел має бути набагато більшою потужністю. До того ж, у процесі розробки системи опалення, варто врахувати, чи використовуватимете Ви опалювальний котел для підігріву води. Слід придбати газовий котел потужністю на 20-50% більше. Вибираючи газовий котел, слід враховувати, що в Україні газові системи мають зменшений тиск, що призводить до падіння потужності в опалювальному котлі. У зв'язку з цим бажано встановлювати опалювальні котли більшої потужності, ніж при підрахунках.

До того ж, не слід звертати на увагу метод монтування газового котла. За способом монтажу газові котли поділяються на котли на підлогу і настінні котли. Підлогові газові котли обладнані чавунним або сталевим теплообмінником, а настінні газові котли мають переважно мідний теплообмінник.