Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Труби Металопластикові труби як передова технологія

Металопластикові труби як передова технологія

 

Металлопластиковые трубы Днепропетровск

Металопластикові труби на сьогоднішній день є, мабуть, однією з найпоширеніших елементів, що застосовуються як водо- та теплопроводи. Дуже прості у застосуванні, надійні, металопластикові труби завоювали популярність найоптимальнішим співвідношенням параметрів «ціна-якість-технологічність» серед усіх існуючих та застосовуваних «трубних» матеріалів. Металопластикова труба складається з трьох шарів, де зовнішній та внутрішній виготовлені з полімерного матеріалу, а середній шар - із металевої фольги, яка виконує роль армування. Незважаючи на те, що армуючий шар у металопластикових трубах досить тонкий, такі труби відрізняються міцністю та легко витримують необхідний тиск із достатнім запасом. Для монтажу металопластикових труб не потрібне складне обладнання, і це значно прискорює складання системи та, відповідно, здешевлює її.

Весь монтаж металопластикових труб здійснюється за допомогою дуже простих підручних інструментів - швидко та легко. Металопластикові труби вільно гнуться руками - тільки при малих радіусах вигину необхідно використовувати спеціальні пружини, які вставляються в трубу для запобігання змінам її геометрії та заломів. При необхідності трубу можна легко підігнути прямо на місці монтажу.

Металопластикові труби - це оптимальні пристрої для облаштування квартирної системи водопостачання та каналізації.

Існують дві технології монтажу тих самих металопластикових труб, і обидві залежать від типу використаних фітингів.Оскільки на металопластикові труби не можна нарізати різьблення для з'єднання їх між собою, щоб приєднати їх до загальної системи або сантехнічних пристроїв, необхідно оснастити трубу якимось фітингом-наконечником, який дозволив би це зробити. Ці фітинги бувають двох типів: затяжні (різьбові) та компресійні (прес-фітинги).

Якщо фітинг різьбовий, то герметичне з*єднання його на трубі здійснюється шляхом затягування гайковим ключем - різьблення грає роль черв*ячного механізму, який створює необхідне зусилля. Якщо ж фітинг компресійний, його необхідно запресувати на трубі за допомогою спеціального пристрою.

У цих двох технологій є свої прихильники та свої противники.

З одного боку прийнято вважати, що прес-фітинги забезпечують більшу надійність з*єднання з трубою. З іншого боку, очевидно, що різьбові фітинги також забезпечують достатню надійність. А з третього боку, різьбові фітинги вимагають періодичної перевірки та підтяжки. Прес-фітинги такого обслуговування не потребують, тому їх часто використовують для «глухого» закладу в стіни або підлоги. Втім, такі глухі заклади багато фахівців не рекомендують: ризик протікання фітингу завжди вищий за ризик розриву металопластикової труби.

Провідні світові фірми-виробники випускають фітинги обох типів, не поспішаючи відмовлятися від одного з них. При цьому прес-фітинги використовуються зазвичай при монтажі систем у процесі будівництва, а різьбові фітинги - при виконанні ремонтно-будівельних робіт.