Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Критерії переваг у виборі газового котла

Критерії переваг у виборі газового котла

На сьогоднішній день на ринку опалювального обладнання з'явилося безліч брендів опалювальних котлів. І перед споживачем постає природне питання: який же котел краще, як правильно вибрати газовий котел?

Тут ми спробуємо вказати, які моменти потрібно враховувати при виборі котла, плюси та мінуси котлів, споживчі характеристики.

Вид палива є важливим параметром при виборі котла, проте газові котли є, безумовно, найпоширенішими. Перевага газових котлів - насамперед економічність у порівнянні з іншими видами палива, а також широке поширення газових магістралей, тобто доступність їхнього підключення.

Електричні котли є максимально комфортними, тому не вимагають димарів, компактні та прості в експлуатації та обслуговуванні. Але при цьому їх недоліком є ​​необхідність трифазної напруги і високі витрати на обігрів приміщення. Наприклад, електричний котел потужністю 24 кВт на повній потужності щогодини витрачає 24 кВт електроенергії, а газовий котел такої ж потужності - 2,8 куб. м газу.

При виборі газових котлів необхідно звернути увагу на величину номінального тиску газу (тиск газу, у якому забезпечується максимальна потужність котла).

Потужність котла

 Основним параметром при виборі котла є його потужність, яка визначається величиною тепловтрат приміщення. Обидві величини вимірюються у кВт. Тепловтрати приміщення залежать від якості його утеплення та можуть змінюватись у широких межах - від 70 до 250 Вт/кв. м За відсутності розрахунків тепловтрат часто використовують значення 100-150 Вт/кв.м, проте, слід пам'ятати, що величину тепловтрат 100 Вт/кв. м мають досить добре утеплені приміщення.

Як правило, котел, крім опалення приміщення, забезпечує нагрівання санітарної води, в цьому випадку при визначенні потужності котла необхідно враховувати потребу в гарячій воді.

Потреба гарячої води

Мінімальний комфорт у забезпеченні гарячою водою забезпечує казан потужністю 24кВт, саме котли такої потужності найбільш потрібні. Потреба гарячої води залежить від різних факторів і може бути визначена виходячи з наступних орієнтовних даних, як передбачувана сума витрати гарячої води одночасно включених приладів.

Днепропетровск отопительное оборудование для вашего домаХороше рішення - одноконтурні котли із зовнішнім бойлером (бойлер непрямого нагріву), але потрібно враховувати, що вони обходяться дорожче, займають більше місця.

Одноконтурний чи двоконтурний?

Одноконтурний котел має на увазі один контур - це контур нагрівання води для радіаторів опалення. Двоконтурні котли мають другий контур нагрівання води для гарячого водопостачання. Потрібно відзначити наступний момент, що газові котли з невеликою потужністю нагрівають невелику кількість води, наприклад, котел з потужністю 7 кВт нагріває всього 3 літри в хвилину. Для нормального гарячого водопостачання потрібно близько 10 літрів на хвилину. З такою продуктивністю можна придбати казан десь потужністю близько 20 кВт і вище.

Турбований котел?

Стандартна схема газового котла, до якої ми звикли, має на увазі, що у нього існує димохід, через який відбувається викид продуктів згоряння, такий котел називається димохідним. Бездимохідний або турбований котел не має димаря, продукти згоряння викидаються назовні через маленьку трубу і отвір у стіні. Дим та відпрацьовані гази викидаються за допомогою турбіни, тому такі котли називають турбованими.

Якщо у вас є вже димар або при будівництві в проекті було закладено димохід, тоді потрібно купувати димохідний котел, якщо ж у вас немає димоходу, або ви живете в квартирі тоді для вас оптимальний вибір бездимохідний котел.

З одним або двома теплообмінниками

Двоконтурні котли поділяються на котли з роздільними та роздільними теплообмінниками. Бітермічний теплообмінник нагріває воду для радіаторів опалення та для гарячого водопостачання.Даний тип теплообмінника чутливий до поганої води, і якщо вода не відповідає нормам, він швидко забивається накипом і падає продуктивність нагрівання води. Має невеликий термін служби та схильність до прогорання. Цей недолік усувається порошком проти накипу.

З роздільними теплообмінниками перший нагріває воду для радіаторів опалення, а другий нагріває воду для використання в санвузлах. Даний тип теплообмінника менш чутливий до поганої води та має більш тривалий термін служби.

Настінний або підлоговий

Настінні та підлогові котли насамперед відрізняються матеріалом, з якого виготовлений теплообмінник. Настінні котли мають мідний теплообмінник, вага їх зазвичай не перевищує 35-40 кг. Наявність мідного теплообмінника обмежує максимальну потужність таких котлів до 35 кВт, оскільки мідь при великих потужностях піддається прогоранню. Термін служби мідних теплообмінників також обмежений. До переваг котлів з мідним теплообмінником відносяться: мала вага, компактність та можливість встановлення в місцях з обмеженими розмірами, повна укомплектованість: настінні котли потужністю до 35 кВт у своєму корпусі мають усі необхідні вузли (насос, розширювальний бак, групу безпеки та ін.).

Котли підлоги мають, як правило, чавунний теплообмінник. Вага котлів із чавунним теплообмінником 100-150 кг, а габарити (ВхШхГ) - 90х50х50см. Такі котли вимагають встановлення додаткових пристроїв (насос, розширювальний бак, групу безпеки та ін.), займають багато місця. Перевагами котлів із чавунним теплообмінником є ​​великий термін служби та практично необмежена потужність.ККД та економічність.

ККД сучасних газових котлів становить 89-93%, у середньому відмінність становить 2-3%. Кардинально вирішувати проблему економічності опалення потрібно шляхом гарного утеплення приміщень. Додаткову економію дає використання датчика кімнатної температури та тижневого програматора. Програматор дозволяє встановлювати два температурні режими, наприклад, звичайний (22 ° С) і економний (17 °). Економний режим включається вночі, у години сну, і в години, коли всі перебувають на роботі, а перехід на звичайний режим здійснюється автоматично, наприклад, за годину до роботи. Зниження температури істотно знижує енергію, що витрачається. Підтримка датчиком кімнатної температури постійного значення дозволяє також зменшити витрати енергії. Сумарна економія становить 30%.

Безпека та автоматика

Усі сучасні казани мають високий рівень безпеки, а також досконалу систему самодіагностики. Робота котлів блокується при пропаданні полум'я, відсутності димовидалення, перегріву води, падінні тиску води в системі опалення, відключенні напруги в мережі та ін. Після блокування котла в перших трьох випадках можна включити його вручну, в інших випадках котли запускаються автоматично після усунення причини блокування. Необхідною, як правило, є функція автоматичного відновлення роботи котла після відключення напруги в мережі, тому це найчастіше відбувається.

Конденсаційні котли використовують максимальну кількість енергії, що виділяється при конденсації водяної пари відхідних газів. Є відпрацьовані гази мають досить високу температуру, це і використовує конденсаційний котел, вода, що надходить у котел, спочатку підігрівається відпрацьованими газами і тільки потім нагрівається на пальнику газом. Спочатку такі котли коштують дорожче, але у процесі експлуатації дозволяють заощаджувати 15-17% витрати газу. Конденсаційні котли переважно використовуватиме опалення теплою підлогою, при низькотемпературному режимі 40 градусів вони видають максимальний ККД.

Сервісне обслуговування

Перший запуск кожного котла та оформлення гарантійних зобов'язань здійснює спеціаліст сервісної організації, яка обслуговує котли цієї марки. У функції сервісної служби також входять: гарантійний та післягарантійний ремонт, щорічне (рекомендується) технічне обслуговування котлів, продаж запчастин та ін. Наявність сервісного центру та необхідного асортименту запчастин котла є важливим критерієм вибору марки котла, тому що котел неминуче потребує ремонту та обслуговування. Продовження терміну гарантії на котел понад 1 рік проводиться сервісним центром за умови обов'язкового його щорічного обслуговування.

Ціна

Для будь-якого виробника котли можна поділити на цінові групи: "економ", "комфорт" та "еліт". Економ-котли - спрощений варіант котлів, вони дешеві і дають можливість придбати котел з мінімальними витратами. Ці котли через їхню ціну найпопулярніші. Котли групи «комфорт» мають усі необхідні пристрої та функції надійності та комфорту. Це стандартний варіант котлів. Еліт-котли мають додаткові функції комфорту і, відповідно, вони дорогі. Це потрібно враховувати, порівнюючи ціни на казани різних виробників.