Газові котли на кухні, настінні котли у Дніпрі

Газовые котлы в Днепропетровске, настенные газовые котлы, монтаж газовых котлов, одноконтурные котлы, котлы двухконтурные Днепропетровск

Сучасні газові котли в Дніпрі не вимагають спеціального окремого приміщення, і чудово вписуються в будь-який інтер'єр як приватного будинку, так і міської квартири, її кухні. Ідея автономного опалення знаходить останнім часом все більше і більше шанувальників, і все частіше використовується в багатоквартирних будинках. У цьому випадку йдеться про настінні газові котли.

З'явилися газові котли настінного типу не так давно. Але навіть за такої невеликої історії вони вже мають масу прихильників. Настінні газові котли іноді називають "котельнями в мініатюрі", що досить чітко і ємно відображає сутність даних агрегатів. Крім того, таке «прізвисько» дано настінним котлам аж ніяк не дарма: у більшості моделей настінних газових котлів крім пальника, теплообмінника та пристрою управління містяться один або два циркуляційні насоси, розширювальний бак, манометр, термометр, система безпеки та багато іншого, що забезпечує нормальну роботу котельні. І все це при компактних розмірах обладнання, яке можна порівняти за габаритами зі звичайною кухонною шафою. Більшість котлів навісного типу пофарбовані в білий колір, оскільки саме він вважається універсальним з погляду поєднання з іншими елементами інтер'єру, але є і кольорові моделі, наприклад, жовтого або синього кольорів.

Потужність котлів настінних газових залежно від виробника і марки коливається від 12 до 35 кВт. Це безпосередньо впливає на площу приміщень, які можна опалити та забезпечити гарячою водою за допомогою розглянутих пристроїв - це площі від 50 до 350 кв. м.Позитивним фактом на користь настінних опалювальних котлів, які використовують як паливо газ, є їхня вартість, яка, як правило, нижча в 1,5-2 рази вартості підлогового побратима. Ще одна помітна перевага - простота монтажу газових котлів. Адже вартість установки настінного котла та монтажу котельні, в якій окремо встановлюються котел, бойлер, насоси, розширювальний бак та багато іншого, відрізняються дуже суттєво. Компактність і можливість без шкоди вписатися в будь-який інтер'єр ще одна перевага настінного газового котла.

Настінні газові котли можна класифікувати за кількома критеріями. Перший - потужність обладнання. Другий - кількість контурів: одноконтурні котли (для забезпечення лише опалення) або двоконтурні котли (здатні опалити приміщення та забезпечити свого господаря гарячою водою). Двоконтурні котли в залежності від того, як у них готується гаряча вода, діляться на котли з бойлером та моделі, в яких приготування гарячої води здійснюється проточним способом. Третім критерієм для розбиття на групи служить спосіб видалення газів. Тому настінні котли поділяються на системи з природною або примусовою тягою. І ще один з цих критеріїв для поділу, це тип розпалювання: електронний або п'єзорозпал.

Розраховуючи орієнтовну потужність газового котла слід виходити з правила: для обігріву приблизно 10 кв. м добре утепленого приміщення, що має стелі заввишки трохи більше 3 метрів, потрібно 1 кВт потужності котла.Ну а що краще вибрати: одноконтурний або двоконтурний котел?

Який котел вибрати - двоконтурний чи одноконтурний? Якщо у Вас немає потреби у гарячій воді, то вибір на користь дешевшого одноконтурного котла очевидний. Якщо підігріта вода буде користуватися попитом, то існує кілька варіантів. У будинках, де потреби в гарячій воді відносно невеликі (порядку 10 - 15 л/хв при нагріванні на 30 ° С), логічніше буде використовувати двоконтурний котел проточного типу. Для більш комфортних умов слід вдатися до допомоги двоконтурного газового котла з вбудованим бойлером. Очевидна перевага полягає в постійній наявності 45-60 літрів готової до використання гарячої води. Крім того, за рахунок такої властивості, у разі відключення газу у споживача буде запас підігрітої води. Але, як і в більшості випадків, за комфорт доведеться платити, крім того, у газових котлів з бойлерами є і певні мінуси: це і великі в порівнянні з простими агрегатами габарити і вага, і незначне, але все ж таки збільшення витрати газу, необхідне для підтримання води в бойлері постійно нагрітій.

Якщо ж у споживача є звичка великого споживання гарячої води або є кілька точок водозабору, що вимагають при одночасної роботі великого споживання води (наприклад, ванних, душових і так далі), то можна як до одноконтурного, так і до двоконтурного котла підключити бойлер підвищеного об'єму наприклад, в 200 літрів. Як показує практика, зазвичай, таке рішення здатне задовольнити потреби навіть найвибагливішого клієнта.

У котлів з примусовим відведенням газів є ціла низка незаперечних переваг як при монтажі, так і при експлуатації. Роботу в цьому випадку здійснює вбудований у котел вентилятор. Якщо в приміщенні немає традиційного димаря, то цей варіант просто ідеальний, оскільки виведення продуктів згоряння здійснюватиметься через спеціальний коаксіальний димохід, який найчастіше називають труба в трубі. Внутрішня труба служить виведення продуктів згоряння, а зовнішня - надходження повітря. Ці газові котли не спалюють кисень із приміщення, що також є дуже великою гідністю. Крім того, вони не вимагають додаткового надходження повітря до будівлі з вулиці.

Якщо Ви вибрали модель газового котла з п'єзорозпалом, розпалювати агрегат доведеться вручну, натисканням кнопки. Якщо розпал електронний, то запуск обладнання відбувається автоматично. Цей варіант не тільки зручніший, але й економічніший, оскільки відсутня запальник з полум'ям, що постійно горить.

Настінні газові котли оснащуються пристроями, що забезпечують безпеку їхньої роботи. Основні з них: це датчик наявності полум'я, що відключає подачу газу у разі, якщо полум'я пропаде; блокувальний термостат, який не дає агрегату продовжити роботу при аварійному підвищенні температури котлової води; пристрої відключення котла при зникненні електроживлення, зниження обсягу теплоносія нижче за норму та блокування при відключенні газу; датчик контролю тяги.