Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котельне устаткування Котельне обладнання: оптимізація кінцевого вибору

Котельне обладняння: оптимізація кінцевого вибору

Звертаючись до такої актуальної за всіх часів теми, як оптимальний вибір котельного обладнання, хочеться, насамперед, акцентувати увагу замовників на тому, що вони повинні спершу визначитися з вихідними даними для цього завдання, головними з яких є такі.


1. Місце встановлення котла.


Навісний котел призначений для встановлення на кухні, яка відповідає всім необхідним будівельним вимогам. Виділяти окреме приміщення під котельню з навісним котлом просто нераціонально. Підлогові ж котли потрібно встановлювати тільки в котельні з вікном, трапом, димоходом, припливно-витяжною вентиляцією, газопроводом, водопроводом тощо. Навіть за наявності всіх комунікацій, котельня може не відповідати нормованій висоті та об'єму, що спричинить ускладнення під час здачі топкової в експлуатацію газовим службам. А оскільки замовники неохоче віддають свої приміщення, які можна було б вигідно використовувати під технічні потреби, ця проблема трапляється досить часто. 

Атлас Энерго. Монтаж котельного оборудования

 

2. Запланований термін експлуатації об'єкта.

Якщо котел встановлюється для тимчасового користування (наприклад, при оренді приміщення) або з інших причин не планується довготривала експлуатація опалювальної системи, то розумно встановити навісний агрегат. Це і швидко, і зручно. Відповідно, у разі наміру побудувати котельню «довгожительку» найкраще поставити підлоговий котел.


3 Вимоги до якості та обсягу гарячої води.

Якщо в будинку планується проживання чотирьох осіб і більше, якщо протяжність трубопроводів системи ГВП від котла до найвіддаленішого санітарного приладу становить понад 10 м і є бажання отримувати гарячу воду з постійною температурою, то є сенс установити одноконтурний котел з бойлером непрямого нагріву. В інших випадках підійде і навісний двоконтурний котел.


4. Розрахункова потужність котла.

Поширені моделі двоконтурних навісних котлів мають потужність 25, 30 і 35 кВт. Цим їхнє застосування й обмежене. Крім того, при підборі котла «впритул», випадкові пікові навантаження можуть вивести його з ладу, тому рекомендується підбирати котел з 15% запасом по потужності. Підлогові котли у своїй потужності обмежені.


5. Фінансові можливості.


Тут ви вибираєте котел за своїми фінансовими можливостями. У будь-якому разі треба спробувати знайти технічно й економічно обґрунтоване рішення, щоб уникнути небажаних наслідків і розчарувань. А для цього звертайтеся до фахівців: наприклад, до дніпровської компанії Атлас-Енерго, де Вам завжди будуть раді надати необхідну технічну та інформаційну допомогу і підтримку.