Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котельне устаткування Як правильно облаштувати димар для опалювального котла

Як правильно облаштувати димар для опалювального котла

Будь-яка система опалення, як правило, базується на газовому або твердопаливному котлі, де безпосередньо відбувається спалювання палива. Безумовно, одразу ж постає питання про відведення продуктів горіння. Саме якісний і правильно спроєктований димохід є головною складовою ланкою для ефективної та безпечної роботи газового котла і всієї системи опалення. Правильне проєктування, монтаж і обслуговування димоходу унеможливлюють такі проблеми, як задимлення приміщення, зворотна тяга або її відсутність і навіть пожежа, і забезпечують безпечне та довговічне використання твердопаливного котла і будь-якого іншого, наприклад, газового котла

Основна характеристика димоходу - його матеріал. Останнім часом дедалі більшої популярності набувають димоходи з жаростійкої нержавіючої сталі. Оптимальна форма димоходу - циліндр, адже що більше на шляху диму перешкод, то складніше йому проходити і, тим паче, сажі відкластися на стінках.
Розміри димоходу визначаються діаметром і висотою конструкції. Першу характеристику обчислюють виходячи з потужності твердопаливного котла, ширини його вихідного отвору, кількості та характеру перешкод диму. Висоту димоходу розраховують відповідно до будівельних норм, враховуючи висоту будівлі і тип даху. Під час проєктування важливо дотриматися вимог до горизонтальних ділянок димоходу - їхня довжина не повинна перевищувати одного метра. Гаряче повітря рухається вертикально, а не горизонтально. Недотримання цієї вимоги стане причиною поганої тяги і підвищеного відкладення сажі на цій ділянці.


Підключення твердопаливного котла або каміна до димоходу часто пов*язане з проблемою невідповідності діаметрів. У таких випадках використовують редукційний перехідник. Зону з*єднання твердопаливного котла і димоходу обробляють спеціальним герметиком. Наступну збірку димоходу з труб проводять за ходом конденсату, тобто з розширенням догори, щоб не дозволити конденсату вийти на зовнішню стінку димохідної труби.


Якщо в будинку є старий цегляний димар і його хочуть використати для газового котла, слід провести «гільзовку». У старий димар встановлюють трубу з кислотостійкої неіржавіючої сталі, але при цьому не забудьте залишити технічний проміжок між новою трубою і кладкою і, за можливості, утеплити його.
При створенні більшості димоходів використовують трійники, в яких необхідно враховувати кути відведення і передбачити дверцята для ревізії. Одна з основних вимог газових котлів - спорудження конденсатовідводу. Він може бути у вигляді вертикального конденсатозбірника або трійника з лійкою. Важливо, щоб водяна пара була відведена грамотно.


Ізоляція димоходу забезпечує безпеку як його самого, так і будинку. Утеплення дає змогу прискорити прогрівання труби і зменшити утворення конденсату. Прокладаючи димохід через перекриття, потрібно дотримуватися пожежних норм, що залежать від матеріалу перекриття і температури труби.


Схема влаштування димоходу для котельного обладнання:

Схема устройства дымохода для котла