Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Інструкції і керівництво з експлуатації Опалювальне обладнання: різновиди та специфіка застосування

Опалювальне обладнання: різновиди та специфіка застосування

Напередодні холодів - тим більше, що за прогнозами ця зима обіцяє бути холодною - незайвим буде освіжити в пам'яті знання про такий важливий сегмент господарства будь-якого житлового, офісного чи складського приміщення, як опалювальне обладнання, а може, і щось нове для себе дізнатися. Саме в цьому наша стаття вам і допоможе.

Опалювальне обладнання насамперед призначене для обігріву приміщень від теплоносія. Найчастіше у ролі теплоносія використовується гаряча вода.

Найбільш поширеними типами опалювального обладнання є радіатори - чавунні секційні та сталеві штамповані, опалювальні труби - чавунні ребристі, регістри зі сталевих гладких труб, конвектори, опалювальні панелі.

Отже, розглянемо по порядку.

Радіатори чавунні секційні, поділяються на низькі, середні та високі з міжцентровими відстанями ніпельних отворів, відповідно рівними 300, 500 та 1000 мм. Тепловіддача таких радіаторів одна з найвищих, тому 5-10 секцій такого радіатора можуть обігрівати площу до 20 квадратних метрів. Радіатори розраховані робочий тиск 0,6 МПа, пробний тиск становить 0,9 МПа.

Радіатори сталеві панельні. Випускаються двох типів РСВ - колончасті з вертикальними каналами між верхнім та нижнім горизонтальними регістрами та РСГ - з горизонтальними каналами. Сталеві радіатори виготовляють в однорядному та дворядному виконанні. Радіатори розраховані робочий тиск 0,6 МПа, пробний тиск становить 0.9МПа.

Радіатори сталеві листотрубні типу КЛТ призначені для систем водяного опалення з температурою до 150оС та тиском до 1 МПа.Радіатор складається з трубчастого змійовика, виготовленого з водогазопровідних труб D=20 мм та сталевої панелі.

Труби опалювальні чавунні ребристі з круглими ребрами встановлюються у системах водяного опалення у горизонтальному положенні. Довжина труби стандартно становить від 0,75 до 2 м з кількістю ребер відповідно від 30 до 93 шт. Площа поверхні нагріву, як правило, наводиться в технічних характеристиках труб і становить від 1,5 до 4 м2.

Регістри із сталевих гладких труб. Сталеві гладкі труби застосовуються як опалювальні прилади у вигляді зварених регістрів, що встановлюються вздовж приміщень. Тепловіддача сталевих труб визначається з площі поверхні нагрівання.

Конвектори опалювальні бувають різного виду і складаються із сталевих труб різного діаметру, а також пластин ребра, що утворюють основну поверхню нагрівання.

Конвектори комплектуються в блоки з одно-, дво-, три-, чотирирядні розташування елементів по вертикалі. Як правило, опалювальні конвектори складаються з нагрівальних елементів, виконаних з труб потрібного діаметра, розбірних кожухів із сталевих лицьових панелей, повітряних клапанів і решіток, що повітровпускаються, утворених профільованими ребрами.

Опалювальні панелі виготовляють у вигляді монолітних або збірних плит товщиною 40-50 мм із замурованими в них змійовиками із сталевих водогазопровідних або тонкостінних безшовних труб діаметром 15-20 мм. Залежно від місця розташування труб або каналів застосовуються такі опалювальні панелі: підвіконні (з підігрівом зовнішнього повітря, з двосторонньою та з односторонньою тепловіддачею), плінтусні - стінові та перегородкові, стельові та підлогові.

Таким чином, велика кількість і різноманітність теплових приладів, як за ціною так і за надійністю, якістю та іншими характеристиками, дозволяє створювати та підтримувати тепло в наших будинках практично цілий рік, незалежно від сезону.