Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Теплові насоси Типи теплових насосів |
Типи теплових насосів
Теплові насоси поділяються на типи залежно від того, звідки надходить тепло і якому середовищу передається. Сучасні теплові насоси поділяються на такі види - повітря-вода, ґрунт-повітря, ґрунт-вода, вода-вода, вода-повітря, розсол-вода.
У випарнику холодоагент сприймає енергію довкілля. Якщо це повітря, то облаштування первинного контуру не потрібно, необхідно забезпечити необхідне теплознімання (площа, продуктивність вентилятора, потужність компресора). Можливі різні способи встановлення повітряних теплових насосів - зовні та всередині приміщення, з використанням повітроводів або каналів вентиляції. Велику популярність герметичних вікон підвищило інтерес саме до теплових насосів, що встановлюються усередині приміщення.
Повітряні теплові насоси - повітря-вода можуть виконуватися за двома схемами: спліт та моно. Спліт передбачає, що установка складається із двох блоків, які з'єднані трубопроводами. У зовнішньому розміщені вентилятор та випарник, а внутрішній, що встановлюється у приміщенні, включає конденсатор, гідравлічні елементи, автоматику керування. Компресор може розташовуватись як у зовнішньому, так і у внутрішньому модулі.
У моноблоках всі частини об'єднані в одному корпусі, а при розміщенні всередині приміщення вони повідомляються із зовнішнім середовищем повітроводом. Їхня потужність зазвичай не перевищує 16 кВт. На сьогоднішній день існують теплові насоси, що допускають як зовнішній, так і внутрішній монтаж.Зовнішній блок деяких спліт-моделей теплових насосів, призначених для експлуатації при низьких температурах навколишнього повітря, може оснащуватися системою парожидкостной інжекції холодоагенту, що забезпечує теплопостачання при низьких температурах зовнішнього повітря.
У більшості конструкцій повітряних теплових насосів тепло передається повітрі у приміщенні. Але зустрічаються і типи повітря-вода, які успішно застосовуються при модернізації існуючих високотемпературних систем водяного опалення.
Теплові насоси виду ґрунт-вода беруть тепло із ґрунту або ґрунтових вод. Такі системи вирішують головну проблему повітряних теплових насосів - зменшення продуктивності за низьких температур повітря, коли безперебійна робота опалення найважливіша. Не випадково загальний обсяг виробництва обладнання типу ґрунт-вода, призначених для використання в опаленні замість газових та рідкопаливних котлів, становив у Європі приблизно 125 тис. у докризовому 2008 р., подвоївшись буквально за два роки.