вул. Січеславська Набережна, 29а, м. Дніпро, 49000, Україна +38 (067)561-89-34
http://atlas-energo.com.ua/rus/informaziya/teplovie-nasosi/teplovye-nasosy-opyt-ispolzovaniya-v-zarubejnyh-stranah/
Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Теплові насоси Теплові насоси. Досвід використання у зарубіжних країнах

Теплові насоси. Досвід використання у зарубіжних країнах

Тепловые насосы, геомермальные тепловые насосы, теплонасосные установки

Інтерес до використання геотермальних теплових насосів лише народжується. У той же час практично у всіх зарубіжних країнах теплові насоси називають майбутнім енергетики.

Теоретично роботу теплових насосів для забезпечення опалення та подачі гарячої води обґрунтував французький фізик Саді Карно. Зробив він це далекого 1824 року. Практичне втілення циклу Карно дав англієць Вільям Томсон, лорд Кельвін, набагато пізніше - через 28 років. Його «помножувач тепла», по суті, холодильник навпаки, використовував як робоче тіло повітря, від зовнішнього повітря отримував тепло. Першу пробну модель теплового насоса було запущено у Швейцарії. Перед Другою світовою війною тут створили першу велику установку, потужність якої складала 175 кВт. Теплонасосна система використовувала тепло річкової води та опалювала Цюріхську ратушу. Треба відзначити, що установка стала однією з найперших, яка змогла працювати в реверсивному режимі: влітку вона охолоджувала повітря всередині ратуші, подібно до кондиціонера.

Подібні експерименти у вигляді установки теплонасосних систем пізніше проводилися в Швейцарії, Англії, США. І після світових енергетичних криз, теплові установки почали завойовувати популярність - почалася глобальна робота щодо їх впровадження у масове виробництво.

В даний час теплові насоси - не просто звичайна система опалення. Насоси багатофункціональні, тому вони виграють у порівнянні з будь-якими іншими технологіями. На основі теплових насосів можна влаштувати і водяне опалення, і теплу підлогу, і подачу гарячої води, і охолодження повітря в квартирі. Теплові насоси у Швеції

Країна є лідером в інтенсивності переходу на альтернативні джерела енергії та теплові насоси зокрема. Це й не дивно. До 2020 року влада країни поставила за мету повністю перейти на відновлювані джерела енергії.

Теплові насоси в США

 Вже до 1980 року в Америці працювало близько трьох мільйонів теплонасосних установок. Нині у США щороку випускають близько мільйона нових установок. Донедавна Сполучені Штати були лідерами за кількістю випущених систем, доки на перше місце вийшла Японія.

Теплові насоси в країнах Європи

Європа найбільше досягла успіху в розвитку технології геотермальних теплових насосів. Якщо до 1980 року у всій Західній Європі було 150 тисяч систем, то тільки за 2006-й було продано понад 450 тисяч установок, далі - більше.

Теплові насоси в Японії

Японія - незаперечний лідер за кількістю теплових насосів, що виробляються і продаються, і передовик у поліпшенні технології опалення. Саме тут розробляються нові холодоагенти та сучасні моделі.

На тлі успішного використання теплових насосів у зарубіжних країнах Україна все ще є аутсайдером. Проте зі зростанням ціни на газ ситуація незабаром почне змінюватись. Теплові насоси - відмінна альтернатива традиційним джерелам енергії. Усі сучасні країни та жителі цих країн уже давно зрозуміли це, і успішно користуються цим.