Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Система тепла підлога Тепла підлога - нюанси економії |
Тепла підлога - нюанси економії
Іноді в розмовах з консервативно налаштованими людьми можна зіткнутися з думкою, що тепла підлога - це зайве і дороге задоволення. Чи так це насправді? Нижче наведемо аргументи на користь того, що тепла підлога насправді є чудовим рішенням проблем теплозабезпечення вашого будинку або квартири. Перш за все, тепла підлога - це одна з найбільш економних систем опалення. Чому? Тому що при використанні теплої підлоги вся вкрита нею площа перетворюється на одну велику нагрівальну батарею. Тепло рівномірним потоком поширюється по всьому об'єму кімнати, що сприяє швидкому прогріванню і, відповідно, економії коштів на опалення.
Велика поверхня тепловіддачі під час використання технології тепла підлога на відміну від конвекції, властивої радіаторному опаленню, забезпечує рівномірний горизонтальний і вертикальний розподіл тепла.
Тепловіддача з поверхні підлоги залежить від різниці температур поверхні і температури в кімнаті. Для підтримання комфорту в приміщенні холодного зимового дня зазвичай достатньо, щоб температура підлоги була близька до 24 градусів.
Принцип дії теплої підлоги полягає у високій теплоємності кераміки та бетону. Під час нагрівання шар стяжки і плитка для підлоги досить довгий час віддає тепло в повітря. Це означає, що максимальне споживання електроенергії триватиме до моменту повного прогрівання підлоги, а надалі кабель буде вмикатися тільки для того, щоб компенсувати тепловтрату, коли тепла підлога охолоне.
У квартирах, де є центральне опалення, досить часто складається ситуація, за якої опалювальний сезон ще не розпочався, а на вулиці вже холодно. У таких випадках люди звично вмикають масляні обігрівачі або тепловентилятори, які дуже дорогі, до того ж, вони спалюють кисень. Тепла підлога не має таких недоліків.
Ходити босоніж по холодній плитковій підлозі дискомфортно навіть влітку, не те що взимку. При використанні теплих підлог ця проблема зникає так само, як і вогкість у ванній кімнаті.
У приміщеннях на першому поверсі будівель часто присутня проблема холодного сирого підвалу. Її також легко усунути за допомогою системи тепла підлога.
Під яке ж підлогове покриття вона монтується?
Ідеальним варіантом є, звичайно ж, плитка. Високий коефіцієнт теплоємності дає додаткову економію. При укладанні інших матеріалів необхідно враховувати такі моменти. Якість покриття має бути досить високою. Неякісний ламінат, лінолеум або ковролін від постійного нагріву й охолодження починають виділяти неприємний запах, набувати хвилеподібної форми, пересихати, почати скрипіти під час ходьби...
Рівномірний розподіл тепла, крім комфорту, дає змогу також використовувати нижчі температури теплоносія. За допомогою теплої підлоги температура в кімнаті може бути знижена на 2 градуси порівняно з традиційними радіаторами без змін у відчутті тепла людиною. Зниження температури на два градуси забезпечує приблизно 12% економії спожитої енергії для користувача. Температура теплоносія у водяних теплих підлогах становить 30-50 градусів залежно від покриття підлоги, типу укладання труби, тепловтрат приміщення і необхідного теплового навантаження.
Таким чином, будучи низькотемпературною системою опалення (для радіаторів необхідна температура теплоносія 75-95 градусів), тепла підлога дає змогу додатково заощадити ресурси на виробництво теплової енергії (що дає змогу використовувати й альтернативні джерела енергії, наприклад, теплові насоси та сонячні батареї, які найкраще працюють саме з низькотемпературними системами).
Саме ця перевага відіграє ключову роль для власників індивідуальних будинків і котеджів під час вибору типу систем опалення та для проєктних служб під час погодження проєктів житлових будинків. Наприклад, практика обладнаних теплими підлогами багатоквартирних будинків свідчить, що порівняно з радіаторами опалення витрати на опалення теплими підлогами менші на 30-35%.