вул. Січеславська Набережна, 29а, м. Дніпро, 49000, Україна +38 (067)561-89-34
http://atlas-energo.com.ua/rus/informaziya/kotli/vidy-otopitelnyh-kotlov-po-tipu-topliva/
Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Види опалювальних котлів за типом палива

Котли газові, котли підлогові, настінні котли, твердопаливні котли

Котлы газовые, напольные котлы, настенные котлы, электрические котлы, твердотопливные котлы, котлы со сменными горелками

Газові котли.

Газові котли з атмосферним пальником прийнято поділяти на підлогові котли та настінні котли.

Теплообмінник, яким обладнані котли для підлоги, зазвичай виконаний з чавуну або сталі.

Сталеві котли підлоги - легше, не дуже бояться ударів при перевезенні і навантаженні-вивантаженні. Теплообмінник чавунних котлів зазвичай товщі, що може позитивно зашкодити термін його служби, але чавун - тендітний метал. Однак з практики відомо, що не менший вплив, ніж матеріал теплообмінника, на термін служби котла має правильний проект, монтаж та експлуатація системи опалення.

Настінні котли - це фактично невелика котельня, адже в невеликому корпусі знаходиться не тільки пальник, теплообмінник і пристрій керування, а й один або два циркуляційні насоси, розширювальний бак, манометр, термометр, система, що забезпечує безпечну роботу котла та багато інших елементів, без яких не обходиться робота нормальної котельні. За способом видалення газів, що відходять, котли діляться на котли з природною тягою і котли примусовою тягою. У котлах з примусовою тягою видалення газів відбувається за допомогою вентилятора, вбудованого в котел. Котли з примусовою тягою ідеальні для приміщень без традиційного димаря, так як продукти згоряння в цьому випадку виводяться через спеціальний коаксіальний димар, для якого достатньо зробити тільки отвір у стіні.

Якщо ж газ не проведено, то Ви можете вибрати електричні котли, котли зі змінними пальниками на рідке паливо та газ, твердопаливні котли.

Електричні казани.

 Електричні котли коштують дешевше, вимагають низьких витрат на монтаж, безпечні, прості в експлуатації, не вимагають окремого приміщення (котельні) та монтажу димоходу, безшумні, екологічні (немає шкідливих викидів та сторонніх запахів). Електричні котли - досить прості пристрої. Електричні котли деяких фірм спочатку укомплектовані циркуляційним насосом, розширювальним баком, запобіжним клапаном та фільтром. Електричні котли невеликої потужності бувають у двох різних виконаннях - однофазні електрокотли (220 В) та трифазні електрокотли (380 В). Електричні котли потужністю понад 12 кВт зазвичай виробляються лише трифазними. Електричні котли переважно мають потужність понад 6 кВт, і випускаються багатоступінчастими, що дозволяє раціонально використовувати електроенергію та не включати котли на повну потужність у перехідні періоди - навесні та восени.

Котли зі змінними пальниками для роботи на газі або рідкому паливі.

Котли зі змінними пальниками забезпечать майже повну автономність опалення Вашої оселі від зовнішніх джерел.

Котли зі змінними пальниками часто зручні в ситуації, коли газу біля Вашої ділянки поки немає, але відомо, що вона з'явиться в найближчому майбутньому. Спочатку Ви можете використовувати паливний палив, а з появою магістрального газу встановити газовий пальник. Але враховуйте, що навісні газові пальники мають високу вартість, оскільки це технічно складні пристрої, що забезпечують дуже високий ККД (близько 94%).

Твердопаливні казани.

Твердопаливні котли використовують такі види палива, як дрова (дерево), буре або кам'яне вугілля, кокс. Існують твердопаливні котли, які можуть працювати на всіх вищезгаданих видах палива, так і твердопаливні котли, що працюють на деяких з них, але мають при цьому більший ККД.

Твердопаливні казани в наші дні - це досить "розумні" казани, які працюють на твердому паливі. Багато сучасних твердопаливних котлів можуть автоматично підтримувати задану температуру води на виході. На котлі встановлено датчик, який відстежує температуру теплоносія. Цей датчик механічно з'єднаний із заслінкою. Якщо температура теплоносія стає вище заданої Вами, то заслінка автоматично прикривається і процес горіння сповільнюється. Коли температура знижується, то заслінка відкривається. Цей пристрій не вимагає підключення до електричної мережі. Сучасні твердопаливні котли набагато зручніше в експлуатації, ніж ті котли, які використовувалися раніше, але головний недолік цього типу котлів залишився тим самим - твердопаливні котли не можуть працювати в автоматичному режимі, оскільки вимагають регулярного завантаження палива.

Котли на три та більше видів палива.

Нерідко зустрічаються котли з камерою для спалювання твердого палива і мають можливість встановлення навісних пальників на газ та рідке паливо. Це зручно у випадках, коли Вам потрібно дочекатися появи газу та до цього моменту ви можете використовувати тверде або рідке паливо. Крім того, і за наявності газу, але наявних проблем з його подачею, непогано мати в запасі інші варіанти. Деякі фірми випускають котли, що мають дві роздільні камери згоряння - для твердого та газоподібного (рідкого палива) та, крім того, обладнані вбудованим ТЕНом. Такі котли можуть працювати на всіх чотирьох основних видах палива.