вул. Січеславська Набережна, 29а, м. Дніпро, 49000, Україна +38 (067)561-89-34
http://atlas-energo.com.ua/rus/informaziya/kotli/vidy-kotlov-na-tverdom-toplive/
Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Види котлів на твердому паливі

Твердопаливні котли, пелетні котли, система опалення

Твердотопливные котлы, газогенераторные котлы, пеллетные котлы, система отопления

Твердопаливні котли можуть працювати на дровах (дереві), бурому або кам*яному вугіллі, коксі, торф*яних брикетах.

Котли на твердому паливі можуть бути здатні працювати на всіх вищезгаданих видах палива, а також працюючі на певних з них, при цьому мають більший ККД.

Основна перевага твердопаливних котлів - те, що з їх допомогою можна створити повністю автономну систему опалення. Тому найчастіше котли на твердому паливі використовуються в районах, де є проблеми з подачею магістрального газу та електрики.

У наш час поширені твердопаливні котли, що поєднують у собі незалежність від електроенергії і здатні автоматично підтримувати задану температуру теплоносія. Автоматичне підтримання температури на виході із твердопаливного котла здійснюється за допомогою датчика, що відстежує температуру теплоносія. Він механічно з*єднаний із заслінкою. Якщо температура теплоносія стає вищою за задану Вами, то заслінка автоматично прикривається і процес горіння сповільнюється. Коли температура знижується, то заслінка відкривається.

Якщо як тверде паливо для котла Ви використовуватимете тільки деревину, то варто звернути увагу на модифікації, які найкраще пристосовані саме для цього палива.

При монтажі твердопаливного котла необхідно чітко дотриматися вимог по висоті та перерізу димоходу. Оскільки якщо ці параметри будуть занижені, дим не буде нормально видалятися, і велика ймовірність задимлення котельні. Висота та переріз димоходу залежать від потужності та моделі твердопаливного котла.Ці параметри мають бути вказані в інструкції до кожної моделі.

Піролізні твердопаливні котли (газогенераторні котли)

На відміну від традиційних твердопаливних котлів, піролізні котли використовують деревний газ, який виділяється з дров за високої температури. Під час такого спалювання не утворюється сажа та з'являється мінімальна кількість золи.

У газогенераторних котлах (котлах з піролізним спалюванням) деревний газ, що виникає завдяки високій температурі в бункері палива, проходить через спеціальну форсунку і горить дуже чистим полум'ям жовтого або майже білого кольору.

Котли з піролізним спалюванням деревини (газогенераторні котли) мають більший ККД (до 85%) і дозволяють автоматично регулювати потужність.

Недоліки піролізних котлів - більш висока ціна (порівняно з традиційними твердопаливними котлами) та їхню велику "вибагливість" до сухості дров.

 

Твердопаливні котли з окремими бункерами, що працюють на пелетах

Твердопаливні котли з бункерами, що окремо стоять, працюють на пелетах у нас поки що екзотика. Хоча у всьому світі популярність пелетних котлів зростає з кожним роком.

Пелетні котли складаються з трьох компонентів: твердопаливний котел з пальником, шнековий живильник та бункер. На корпусі твердопаливного котла встановлений пальник. До пальнику зовнішнім шнеком підводиться паливо - пелети. Після наповнення бункера зовнішній шнек відключається, і внутрішній шнек транспортує паливо на решітку горіння, де воно спалахує за допомогою електричної спіралі. Пелети - це деревні паливні гранули, що є пресованими відходами деревного виробництва. Процес роботи пелетного котла повністю автоматизований і контролюється за допомогою пульта управління, на якому задаються всі необхідні налаштування, включаючи необхідну температуру, денний цикл роботи пелетного котла, його увімкнення та вимкнення. Для безпечної роботи котла передбачений автоматичний клапан, що розриває електричний ланцюг у разі перегріву котла.