вул. Січеславська Набережна, 29а, м. Дніпро, 49000, Україна +38 (067)561-89-34
http://atlas-energo.com.ua/rus/informaziya/kotli/otopitelnye-kotly-vybirai-s-umom/
Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Опалювальні котли: відповідальний підхід

Опалювальні котли: відповідальний підхід

Вибір опалювального котла - це відповідальне завдання, яке часто доводиться вирішувати замовникам під час будівництва житла. Для того, щоб прийняти правильне рішення, замовник йде до фахівців-теплотехніків, завдання яких надати йому всю необхідну інформацію та розповісти про всі можливі варіанти вирішення питання теплопостачання будинку.

Оскільки більшість фахівців хвалять ті котли, які їм вигідно продавати, замовнику досить важко встановити справжні переваги і недоліки різних опалювальних систем. Крім того, ухваленню правильного рішення заважає ще й розгін цін на опалювальне обладнання, думка знайомих, які вже собі щось поставили і тепер ретельно радять, а також гонитва за придбанням самого рекламованого обладнання, ніби крім цього не буває інших хороших торгових марок.

Навісні котли - готові до підключення опалювальних систем агрегати, що включають все необхідне обладнання для забезпечення комфортної та безпечної подачі тепла споживачеві. Серед такого обладнання можна виділити основні необхідні для системи опалення компоненти: насос, розширювальний бак і запобіжний клапан. У цьому їхня перевага і водночас недолік, оскільки насос має обмежену потужність, а бак - обмежений об'єм. Якщо ці компоненти не підійдуть до цієї системи опалення, доведеться її доукомплектовувати, і тоді навісний котел втратить свій сенс.

Котли, що працюють тільки для опалення, не дають нам гарячої води, що робить їх дешевшими в порівнянні з двоконтурними котлами, але це скоріше не недолік, а просто таке його призначення.Тут слід сказати, що призначення навісних котлів полягає в основному в теплопостачанні будинків та приміщень загальною площею до 300 м2: квартири, приватні будинки, офіси, магазини і так далі. Тому найбільш поширеними навісними котлами є двоконтурні котли, які нагрівають воду і для системи опалення, і для гарячого водопостачання - ГВП, тим самим задовольняючи всі потреби побутового тепла. Одноконтурні навісні казани зустрічаються рідше, хоча в деяких випадках вони дуже зручні своєю комплектацією.

Котли з роздільними теплообмінниками є найдешевшими двоконтурними котлами, оскільки ГВП нагрівається в одному двоходовому теплообміннику. Тут найбільш явно проявляється нестача всіх проточних теплообмінників: нестабільна температура гарячої води. Це завдає деякої незручності та дискомфорту, оскільки користувачеві весь час доводиться регулювати температуру води на змішувачі душу або умивальника, при цьому ошпарюючись надто гарячою водою або остуджуючись різким похолоданням води.

Чому це відбувається? Якщо коротко, то автоматика, якою оснащують сучасні котли з проточними теплообмінниками, недостатньо точно підтримує задану температуру гарячої води на котлі та недостатньо швидко реагує на зміну витрати гарячої води - коли ми регулюємо напір у крані або коли відкривається-закривається сусідній кран. Крім того, комфортну для себе температуру кожен із членів сім'ї чи колективу вибирає шляхом змішування холодної та гарячої води, тому з котла вода повинна виходити з достатнім температурним запасом для тих, хто любить гаряче.І як тільки з якихось причин наш комфортний баланс температур, тисків і масових витрат холодної та гарячої води порушується, миттєво один потік бере гору над іншим і відбувається різкий стрибок температури загального потоку. Адже чутливість нашого організму до зміни навколишньої температури становить десяті, а в деяких місцях навіть соті градуси, тоді як температура гарячої води на виході з котла може коливатися в межах від 2°С до 10°С при експлуатації, а при стрибках на змішувачі і всі 20-30°С.

Другий недолік котлів із роздільними теплообмінниками - це обслуговування. Якщо виникає необхідність чищення такого теплообмінника з боку ГВП, то споживач на час чищення залишиться без гарячої води, і без опалення, оскільки теплообмінник у цих систем загальний.

Котли з вторинним теплообмінником ГВП менш піддаються стрибкам температури гарячої води на виході, оскільки тут є посередник між вогнем та водою системи ГВП - вода системи опалення. Під час обслуговування теплообмінника ГВП опалення може працювати. Подорожчання такого котла в порівнянні з попереднім обґрунтовується за рахунок додаткового теплообмінника, і пов'язаних з ним датчиків та запірно-регулюючої арматури.

Котлы Wolf от Атлас Энерго

Ще одним важливим недоліком всіх навісних котлів з проточним теплообмінником системи ГВП, як з роздільними так і вторинним, є неякісна робота системи опалення при підключенні до котла трубопроводу рециркуляції ГВС, внаслідок пріоритету системи ГВП над системою опалення. Це означає, що у всіх навісних казанах при розборі гарячої води вся теплова потужність йде на її нагрівання, а система опалення відключається. Якщо при цьому зробити циркуляцію гарячої води, то опалення працювати тільки тоді, коли немає гарячого водорозбору та рециркуляційний насос системи ГВП вимкнено. Це може спричинити дискомфорт та підвищений знос котла.

Котел із вбудованим бойлером системи ГВП, мабуть, хороший варіант з точки зору приготування гарячої води, оскільки ймовірні стрибки температури теплоносія компенсуються значним об'ємом нагрівається, температура якої вирівнюється і на виході відносно стабільна. Це називається акумулюючою температурною здатністю бойлера ємності.

Котли з відкритою камерою (атмо) згоряння дешевші та простіші за рахунок відсутності системи подачі повітря для горіння газу, але через з'єднання камери згоряння з внутрішнім повітрям приміщення, в якому вони встановлюються.

Котли із закритою камерою згоряння (турбо) мають на увазі герметичну топку, ізольовану від внутрішнього повітря. Забір повітря для горіння та викид димових газів здійснюються за межами будівлі за допомогою спеціальних трубопроводів. Через герметизацію камери згоряння плюс додаткової труби на вулицю ці котли дорожчі, ніж попередні.Казани з бойлером непрямого нагріву - це найкраще рішення, коли ви хочете мати велику кількість гарячої води. Якщо двоконтурні котли мають обмежену пропускну здатність забезпечувати гарячою водою, здебільшого це 9-11 л/хв., 25-30 градусів, то в комбінації одноконтурного котла з бойлером непрямого нагріву ви таку кількість гарячої води на скільки розрахована ємність (100, 120, 150, 200 л.). Нагрів води в такому випадку здійснюється в теплообміннику, яким проходить вода, нагріта в бойлері.

І нарешті, конденсаційні котли - найдорожчі теплогенератори, що мають максимально можливий ККД та мінімальні викиди шкідливих речовин. Їхня висока вартість обумовлена ​​конструктивними особливостями, одними з яких є первинний теплообмінник та камера згоряння, виконані із спеціальної нержавіючої сталі, а також пальник вентилятора з частотним перетворювачем для плавної модуляції потужності. Жоден традиційний котел не перевищує за своїм набором якостей конденсаційну техніку, за що остання має порівняно високу ціну.

Котли підлоги - стаціонарні теплогенератори, що включають виключно ті компоненти, які потрібні для нагрівання теплоносія. В основному гідравлічна група в такі котли не входить і повинна комплектуватися окремо. Це дозволяє гнучкіше і точно вирішувати питання теплопостачання з необмеженою кількістю контурів.

Більшість котлів підлоги комплектуються чавунними теплообмінниками, що робить їх більш матеріаломісткими і відповідно дорогими.Говорячи про надійність і довговічність, слід зазначити, що термін експлуатації котлів підлоги набагато вищий, ніж у навісних з їх мідними і сталевими теплообмінниками. Адже саме теплообмінник, як посередник, між вогнем і водою зазнає найбільшого навантаження і, відповідно, зношування, відбувається внаслідок втоми металу, з якого він зроблений, від температурних навантажень, від внутрішнього тиску та протоки води.

Важливим фактором на користь підлогових котлів є й те, що завдяки тепловій інерції чавуну частота розпалювання та виключення їх пальника значно менша, ніж у навісних котлів, внаслідок того, що чавун довго нагрівається, а потім довго остигає. Це дозволяє економити газ, оскільки саме часті пуски пальника призводять до підвищеної його витрати.

Звісно, ​​у квартиру котел не поставиш - надто невиправдані витрати. А ось для приватного будинку котел із бойлером ємності бажаного об'єму - найкраще рішення. Адже крім систем опалення та гарячого водопостачання в будинку можуть бути ще й інші контури споживання тепла, наприклад, тепла підлога, підігрів басейну, підігрів припливної вентиляції, і на кожен контур має бути розрахований та підібраний індивідуальний циркуляційний насос.