Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Газові казани. Параметри вибору |
Настінні газові котли, котли на підлогу, двоконтурні котли, купити газовий котел
Купити газовий котел - це вірне рішення та чудовий вибір у наші дні. Але для того, щоб Ви змогли вибрати газовий котел, який буде відповідати всім Вашим вимогам, ми пропонуємо ознайомитись з наступною інформацією.
Найважливішим параметром будь-якого теплогенератора, до яких належать газові котли, є його потужність. Її зазвичай вказують у кіловатах. Як зорієнтуватися, який потужності газовий котел потрібний для опалення саме вашого приміщення? Існує нескладна формула: для опалення 10 м2 потрібно приблизно 1 кВт потужності. Наприклад, площа будинку 300 м2, отже, вам знадобиться казан потужністю близько 30 кВт.
Регулювання тепла.
Газові котли можуть бути наступних видів:
- одноступінчасті газові котли (працюють лише на одному рівні потужності);
- двоступінчасті газові котли (два рівні потужності);
- газові котли з модуляцією (плавним регулюванням) потужності.
Враховуючи, що на повну потужність газовий котел працюватиме лише у сильні морози, економніше використовувати модель із двома рівнями чи модуляцією. До того ж за рахунок зниження частоти вмикань пальника, які неминучі при єдиному рівні потужності, ви значно продовжите термін служби котла.
Гаряча вода.
Газові котли можуть не лише обігріти будинок, але й забезпечити його гарячим водопостачанням, якщо Ви вирішите купити двоконтурний котел (один контур «відповідатиме» за опалення, другий - за нагрівання води в проточному режимі). Двоконтурні газові котли зазвичай мають потужність в межах 20-30 кВт. Цього цілком достатньо для опалення будинку площею 200-250 м2 та забезпечення гарячою водою душу. Такі газові казани дають приблизно 10-14 л/хв, нагрітих на 30 0С.
Якщо Вам потрібно більше гарячої води, розгляньте варіанти за допомогою бойлера. Бойлер - це ємність, у якій вода попередньо нагрівається. Бойлер може бути вбудований у корпус котла (але, зрозуміло, вбудований бойлер дуже великим за обсягом бути не може) або підключатися до котла. Виробники пропонують бойлери як щодо невеликого об'єму (80-100 л), так і моделі на багато сотень літрів. Варто мати на увазі, що бойлер не просто накопичує гарячу воду, а й за рахунок гарної теплоізоляції на довгий час зберігає її нагрітою.
Настінні газові котли чи підлогові газові котли?
Бувають настінні газові котли та підлогові газові котли. Підлогові котли - котли традиційні, які не зазнали серйозних змін за багато десятиліть. Настінні казани з'явилися порівняно недавно. Їх називають маленькі котельні. У невеликому корпусі, що вішається на стіну, знаходяться не тільки пальник, теплообмінник та пристрій керування, але й один або два циркуляційні насоси, розширювальний бак, система, що забезпечує безпечну роботу котла, манометр, термометр та багато інших елементів.
Підлогові газові котли можуть бути обладнані вбудованим атмосферним пальником, а можуть бути пристосовані для встановлення на них змінного надувного пальника, який може бути як газовим, так і рідкопаливним. Котли з атмосферним пальником простіше, тихіше в роботі та дешевше. Котли зі змінним надувним пальником коштують дорожче, але характеризуються більшим ККД і практично не залежать від коливань тиску газу в мережі.
Котли без електрики.
У наших умовах може бути важливим є ще один параметр газового котла - залежність його автоматики від електроенергії. Багато теплогенераторів закордонного виробництва взагалі не працюють без електрики, адже подібні проблеми їхнім мешканцям не знайомі. Проте зробити котел незалежним від електроенергії можна. Котел зможе підтримувати лише задану температуру теплоносія, не орієнтуючись при цьому на температуру повітря у приміщенні. Другий, більш прогресивний спосіб передбачає використання генератора, який сам з тепла виробить електрику, необхідне для роботи автоматики. Такий котел можна використовувати із виносним кімнатним термостатом.
Димар.
Якщо Ви вирішили купити газовий котел, у Вас може виникнути питання про створення димаря. Варто сказати, теплогенератори зі звичним високим димарем тепер мають альтернативу - котли з примусовим видаленням продуктів згоряння. Такі котли потребують дуже короткого, так званого коаксіального димаря, для якого достатньо зробити невеликий отвір у стіні будинку. По внутрішній трубі димоходу продукти згоряння виводяться на вулицю за допомогою вентилятора, а по зовнішній надходить повітря. Ціна такої труби на порядок нижча за ту, що потрібно заплатити за зведення традиційного димаря. До того ж, такі котли не спалюють кисень у приміщенні та не вимагають додаткового надходження повітря для підтримки процесу горіння.